Tyto webové stránky používají soubory cookies, abychom vám mohli poskytnout co nejlepší uživatelský zážitek. Informace o souborech cookie se ukládají ve vašem prohlížeči a plní funkce, jako je rozpoznání, když se na naše webové stránky vrátíte, a pomáhají našemu týmu pochopit, které části webových stránek považujete za nejzajímavější a nejužitečnější.
Rozdělení fasádních omítek:
Akrylátové fasádní omítky vynikají stálobarevností a snadnou zpracovatelností. Pastovité akrylátové omítky dobře odolávají nepříznivým povětrnostním vlivům. Akrylátové fasádní omítky vykazují značnou paropropustnost, jsou vhodné zejména pro aplikaci na kontaktní zateplovací systémy.
Silikonové fasádní omítky, které zajišťují maximální paropropustnost, zároveň jsou odolné proti dešti a nepřízním počasí a mají celkově dlouhou životnost. Dále silikonové fasádní směsi dobře odolávají alkalickému prostředí a agresivní průmyslové atmosféře. Struktura a složení silikonové omítky vykazuje samočisticí efekt a podporuje tak stálobarevnost fasády.
Rady pro aplikaci:
Pastovité fasádní omítky, na rozdíl od barev, určují výsledný vzhled a povrch fasády. To je dáno různými ... Dozvědět se více ...
15.5.2017abcadmin
Jakou barvu?
Barvy fasádní akrylátové (jinak disperzní) barvy jsou oblíbené především díky nenáročnému zpracování. Omítku dobře chrání před klimatickými vlivy a mají dobrou i prodyšnost vodních par.
Barvy fasádní silikonové jsou velmi prodyšné pro vodní páry, minimálně se špiní a dostatečně odolávají i vnější vlhkosti. Jejich nejvýznamnější vlastností však je aplikovatelnost na libovolný (i méně kvalitní) podklad.
Příprava povrchu:
Čistota nové omítky nebývá problémem, ale při natírání starších fasád je nezbytné nejprve povrch omýt, nejlépe tlakovou vodou nebo párou, případně za použití vhodných čisticích přípravků.
Je-li na fasádě biologické napadení (nejčastěji řasy, lišejníky či mech), bude součástí mytí i likvidační a preventivní biocidní ošetření ... Dozvědět se více ...
15.5.2017abcadmin
Penetrace sjednocuje savost podkladu, zpevní různorodé povrchy a současně zvyšuje přilnavost dalších nátěrů , barva bude lépe krýt. Nezbytná je vždy při malování nových dosud nenatřených nebo vyspravovaných povrchů po štukování, opravách, tmelení. Dále na plochy, které byly zbaveny starých maleb oškrábáním a starší sprašující nátěry.
Pro nátěr penetrace je vhodnější použít malířskou štětku, méně vhodný je váleček. Pro velké plochy, především na fasády, lze použít stříkací zařízení, ale některé penetrace obsahují abraziva, která by mohla stříkací zařízení poškodit. Proto je třeba vhodnost ověřit.
Důležitý je výběr správné penetrace. Univerzální penetraci používáme na nové povrchy, u problematických povrchů je vhodné použít penetraci hloubkovou. Pod tenkovrtvé ... Dozvědět se více ...
15.5.2017abcadmin