Tyto webové stránky používají soubory cookies, abychom vám mohli poskytnout co nejlepší uživatelský zážitek. Informace o souborech cookie se ukládají ve vašem prohlížeči a plní funkce, jako je rozpoznání, když se na naše webové stránky vrátíte, a pomáhají našemu týmu pochopit, které části webových stránek považujete za nejzajímavější a nejužitečnější.
Rady před aplikací:
Podklad musí být dokonale vyzrálý a chemicky neutrální, nejkratší doba zrání nové omítky je 3 - 4 týdny.
Viskozita - barva při aplikaci stéká, když je malířský nátěr příliš naředěný vodou, dochází k promáčení a rozpouštění spodních vrstev, materiál má minimální kryvost, vznikají pruhy (protože není možné docílit správné rozprostření pigmentu po ploše).
Pokud je barva moc hustá, špatně se roztírá, nelze docílit potřebného rozlivu, čímž je znemožněno docílit hladkého, slitého nátěru bez struktury nebo stop po nanášen.
Provádí se po důkladném zaschnutí penetrace nebo předchozí vrstvy vhodným válečkem.
Podklad z minerální omítky by tedy měl ... Dozvědět se více ...
15.5.2017abcadmin
Penetrace sjednocuje savost podkladu, zpevní různorodé povrchy a současně zvyšuje přilnavost dalších nátěrů , barva bude lépe krýt. Nezbytná je vždy při malování nových dosud nenatřených nebo vyspravovaných povrchů po štukování, opravách, tmelení. Dále na plochy, které byly zbaveny starých maleb oškrábáním a starší sprašující nátěry.
Pro nátěr penetrace je vhodnější použít malířskou štětku, méně vhodný je váleček. Pro velké plochy, především na fasády, lze použít stříkací zařízení, ale některé penetrace obsahují abraziva, která by mohla stříkací zařízení poškodit. Proto je třeba vhodnost ověřit.
Důležitý je výběr správné penetrace. Univerzální penetraci používáme na nové povrchy, u problematických povrchů je vhodné použít penetraci hloubkovou. Pod tenkovrtvé ... Dozvědět se více ...
15.5.2017abcadmin
Nezbytnost škrábání ověříme jednoduchým způsobem. Vezmeme malířský váleček, namočíme jej a přejedeme několikrát po stěně.
Když se nátěr na váleček nalepí, jednoznačně musíme staré malby seškrábat.
Škrábání provádíme stejně jako jsme provedli ověření – malbu navlhčíme a seškrabujeme vhodnou škrabkou (vhodná je se zaoblenými rohy, abychom nedělali do omítky vrypy)
15.5.2017abcadmin
Plísně v bytech vznikají nejčastěji v místech, kde se kondenzuje vlhkost. Nejprve je třeba odstranit plísně z povrchu za mokra oškrábáním a omytím omítky. Následně je třeba nanést štětcem přípravek na likvidaci plísní a nechat vyschnout.
Trvalé řešení vyžaduje odstranění příčin výskytu plísní, kterými bývá nejčastěji kondenzující voda, zavlhání zdiva, špatná cirkulace vzduchu, nebo nevyhovující tepelná izolace obvodového zdiva.
V mimořádných případech je nutné zcela odstranit omítku prorostlou plísněmi a nahradit ji omítkou sanační.
Jako prevenci lze použít speciální protiplísňovou malířskou barvu, nebo do malby přidat protiplísňový přípravek.
15.5.2017abcadmin
Pokud má váš nový domov spíše menší rozměry, využijte těchto chytrých nápadů na využití barev pro zvětšení prostoru z dílny bytové architektky Henrietty von Stockhausen.
Pokud jste se přestěhovali do menšího nebo jste si právě pořídili svůj první byt, dá se čekat, že ve vašem novém domově bude alespoň jedna místnost, kterou byste si představovali větší.
11.2.2017novetrendy