Tyto webové stránky používají soubory cookies, abychom vám mohli poskytnout co nejlepší uživatelský zážitek. Informace o souborech cookie se ukládají ve vašem prohlížeči a plní funkce, jako je rozpoznání, když se na naše webové stránky vrátíte, a pomáhají našemu týmu pochopit, které části webových stránek považujete za nejzajímavější a nejužitečnější.
Rozhodněte se, zda chcete podlahu tónovat.
Mořidlo na dřevo může zvýraznit přirozenou kresbu dřeva, nebo také dodat vaší podlaze unikátní barevný odstín.
Pokud jste s barvou parket spokojeni, nemusíte ji tónovat. Naneste čirý polyuretanový lak.
Matným lakem dosáhnete přirozeně vyhlížející ochranné vrstvy, zatímco s pololesklým lakem prozáříte novou podlahu. Proces nanášení zůstává stejný. Pro rovnoměrné rozprostření polyuretanového laku po podlaze použijte váleček. Snažte se držet stejné báze, kterou jste už na podlaze použili. Pokud jste si vybrali mořidlo na bázi vody, použijte vodou ředitelný polyuretanový lak.
Po nanesení polyuretanového laku na podlahu 24 hodin (nebo tak dlouho, jak trvá podle návodu ... Dozvědět se více ...
15.5.2017abcadmin
Pracovní postup:
Postarejte se o to, aby byla Vaše parketová podlaha rovnoměrně obroušena, zbavena prachu a čistá. Chyby při broušení mohou vést k nehezkým a nepravidelným výsledkům při barvení (optimálně: 1-kotoučový brusný stroj, zrnitost 150)
Olej promíchejte. Následně jej naneste v tenké vrstvě a rovnoměrně pomocí kartáče na podlahu nebo válce. Začněte v rozích, příp. v nejvzdálenějším místě a pracujte vždy směrem k východu.
Přebytek pečlivě odstraňte bavlněným hadříkem. Zabráníte tak nehezkým, lesklým skvrnám. Následně pak nechejte podlahu schnout přes noc při dobrém větrání.
Rada: rozdělte si velké plochy na menší úseky, které budete zpracovávat. Tím se může zabránit předčasnému ... Dozvědět se více ...
12.5.2017abcadmin
Jak naolejovat parketové nebo dřevěné podlahy?
Krok 1 - broušení:
Postarejte se o to, aby byla Vaše parketová podlaha rovnoměrně obroušena, zbavena prachu a čistá. Chyby při broušení mohou vést k nehezkým a nepravidelným výsledkům při barvení (optimálně: 1-kotoučový brusný stroj, zrnitost 150)
Krok 2 – nanesení oleje:
Olej promíchejte. Následně jej naneste v tenké vrstvě a rovnoměrně pomocí kartáče na podlahu nebo válce. Začněte v rozích, příp. v nejvzdálenějším místě a pracujte vždy směrem k východu.
Krok 3 – odstranit přebytek:
Přebytek pečlivě odstraňte bavlněným hadříkem. Zabráníte tak nehezkým, lesklým skvrnám. Následně pak nechejte podlahu schnout přes noc při dobrém větrání.
Tip odborníka:
Rozdělte si velké ... Dozvědět se více ...
12.5.2017abcadmin
Olej zvýrazňuje kresbu dřeva. Olejované dřevo je vnímáno jako přirozenější a časem získává příjemnou patinu.
Lakované podlahy lze vhodným použitím základového laku přizpůsobit požadovaným potřebám. Základní lak na vodní bázi potlačuje barvu dřeva, kdežto základní lak na rozpouštědlovém základě barevnost zvyšuje a zdůrazňuje kresbu.
Po dokončení je ale olejovaná krytina lesklá a do svého standardního matného vzezření se dostává časem.
Lakem lze docílit lesku, polomatu i matu.
Větší škála barevných odstínů je u olejů a aplikace je snazší (barva je obsažena již ve vlastním oleji).
Základní i vrchní laky je obtížnější pigmentovat tak, aby byl výsledek uspokojivý. V posledních letech jsou však ... Dozvědět se více ...
12.5.2017abcadmin
Při konstrukci dřevěných zahradních prvků platí základní pravidlo
pokud je to možné, vyvarovat se vodorovných ploch. Ty tvoří nejproblematičtější část, protože na nich ulpívají kapky vody a v zimě na nich leží sníh a dochází tím k rychlé degradaci povrchové úpravy.
Volba lazury:
Tenkovrstvé lazury se používají pro povrchovou úpravu pergol, plotů, houpaček, pískovišť a dalších dřevěných zahradních prvků, které zůstávají venku celoročně. Takové nátěry nevytváří silnější lakovou vrstvu, která může vlivem pracování dřeva praskat a lze je snadno obnovovat.
Silnovrstvé lazury se používají pro tvarově stabilní dílce (okna, dveře ), které nepodléhají tvarovým změnám vlivem vlhkosti.
Postup aplikace:
Pokud natíráme nové dřevo, ... Dozvědět se více ...
12.5.2017abcadmin
Zahradní nábytek z tvrdého exotického dřeva:
jako je například teak či eukalyptus, je vhodné napouštět speciálním olejem, který optimálně probarví dřevo a zvýrazní jeho strukturu a chrání dřevo před šednutím. Ideálně vždy před sezónou.
Jiný postup je naopak namístě u nábytku z u nás rozšířenějších dřevin, např. borovice či smrku.
V takových případech spíše ošetřujeme nábytek tenkovrstvou lazurou, která lépe prokreslí strukturu dřeva a lépe chrání dřevo před ÚV zářením.
Výhodou tenkovrstvé lazury je její delší životnost, nátěr obvykle vydrží zhruba tři roky, někdy i déle. Ovšem je potřeba pravidelně kontrolovat, zda dřevěné vybavení nemění odstín či jeho povrch jakkoliv degraduje. To bývá signál pro renovaci.
Dobrá rada:
Pokud ošetřujeme ... Dozvědět se více ...
12.5.2017abcadmin
Příprava:
Ještě než se pustíme do olejového nátěru, je potřeba povrch materiálu zbavit prachu či dalších nečistot. Respektive pokud je dřevo výrazně znečištěné, například zamaštěné či zašedlé, je vhodné v této fázi použít speciální čistící prostředek ( tzv. odšeďovač).
Vyschlý povrch pak natřeme olejem, který pečlivě roztíráme štětcem.
Přebytečnou vrstvu oleje, která se nevsákne, je třeba zhruba po půl hodině setřít suchým hadrem.
V opačném případě se mohou v těchto místech vytvořit nevzhledné mapy, na které se snadno nachytá prach či jiné nečistoty.
Doporučení:
Pro výrobu teras je nejvhodnější použít tvrdé exotické dřeviny, jako je například Bangkirai, Merbau či Massaranduba.U těchto dřevin je vhodný renovační cyklus 1x ročně (po zimě).
Dřeviny ... Dozvědět se více ...
12.5.2017abcadmin
Dřevo v exteriéru poškozuje:
• Sluneční záření (UV- záření a teplo)
• Vlhkost a voda (déšť, rosa, mlha, sníh, led, kondenzovaná voda)
• Chemikálie v prostředí
• Rostlinní škůdci (houby a plísně)
• Živočišní škůdci (dřevokazný hmyz)
Impregnace dřeva proniká hluboko do dřeva a chrání ho proti modrání, plísním, hnilobě napadnutí hmyzem.
Snižuje také nasákavost následných vrstev.
12.5.2017abcadmin
Oleje a olejovosky na dřevěné a kamenné podklady se v posledních letech i v Česku dostávají do středu zájmu veřejnosti. Jejich spotřeba stoupá a jsou postupně používány i na plochy, kde je jejich použití nevhodné, nebo neopodstatněné. Výsledkem potom je zklamaný uživatel a vyrůstá nový odpůrce. Oleje a olejovosky nelze doporučovat na vše, nebo zase naopak téměř nikam? Kde je střed?
Oleje a olejovosky nejsou levná záležitost. Je nutné zvážit, zda vynaložená investice splní Vaše očekávání. Jenže, očekávání je značně ošemetná záležitost. Očekávání má
totiž dvě zcela protichůdné roviny. Jednou rovinou je pro někoho životnost a praktičnost a pro druhého především estetický ... Dozvědět se více ...
18.2.2017novetrendy